Дома Македонски спорт Мак фудбал Тричковски и натаму ги тресе мрежите во Кипар: Полуфинале за АЕК Ларнака во Купот (ВИДЕО)

Тричковски и натаму ги тресе мрежите во Кипар: Полуфинале за АЕК Ларнака во Купот (ВИДЕО)

Македонскиот интернационалец, Иван Тричковски уште еднаш беше стрелец во дресот на АЕК Ларнака, во дуелот против Паек во рамки на Купот на Кипар.

Без никакви проблеми екипата на Тричковски славеше во овој меч со високи 4:1.

Еден од погодоците, односно последниот беше дело на нашиот интернационалец, па погледнете го во продолжение

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Роналдо во 87. минута против Арсенал го претрча целиот терен за 12 секунди 🎥

Роналдо беше еден од најзаслужните што вчера Манчестер Јунајтед го победи Арсенал со 3:2, …