Дома Фудбал Германија Триумфален чекор во вториот дел од Бундеслигата за „Баварците“ (ВИДЕО)

Триумфален чекор во вториот дел од Бундеслигата за „Баварците“ (ВИДЕО)

0

На отворањето на вториот дел од германското првенство, Баерн Минхен на гостувањето славеше против Баер Леверкузен со 3:1. Баварците со овој триумф ја продолжија низата од пет победи.

Баерн поведе со погодоците на Мартинез во 32. и Рибери во 59. минута, а надежтта за домашните ја донесе Воланд намалувајќи ја негативата во 70. минута. Во последните моменти на средбата, Хамес Родригез го реши прашањето на победникот со фантастичен удар од слободен удар.

Баерн ја предводи табелата со постигнати 44 бода, Шалке е второпласиран во 30 бода, додека Дортмунд, Леверкузен, Лајпциг и Менхенгладбаг имаат по 28 бода.


Следете го Sportski.mk и на


 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Икарди е прва ѕвезда, но „моторот“ на Интер е Брозовиќ!

Лучијано Спаелти успеа да го подигне тимот на Интер на повисоко ниво, па Икарди и дружинат…