Дома Останати Тренингот во Никиска беше кобен за францускиот скијач (Видео)

Тренингот во Никиска беше кобен за францускиот скијач (Видео)

0

Французинот, Давид Паизон почина по здобиените повреди по падот за време на тренингот во ски центарот Накиска, соопштија од националниот Сојуз.

Најголемиот успег Паизон го забележа во 2013. година на СП во Шладминг, каде освои сребрен медал во спуст, а две години подоцна беше носител во истата категорија на бронзата.

Единствената победа во кариерата ја забележа минатата година на најпрестижната спуст трка во австриски Кицбил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Останати

Проверете

Нема дуел со Надал – Ѓоковиќ елиминиран во 1/8 финалето на Монте Карло

После победите на Душан Лајовиќ и Борна Чориќ, Новак Ѓоковиќ денес е запрен во 1/8 финалет…