Дома Фудбал Германија Тренерот на Дортмунд низ солзи: Ова не е фер!

Тренерот на Дортмунд низ солзи: Ова не е фер!


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Борусија Дортмунд вчера направи историски пропуст, откако не успеа да го победи Мајнц на домашен терен и така му ја „подари“ титулата на Баерн Минхен.

Се беше спремно за славје во Дортмунд, па ова разочарување долго ќе ги прогпнува навивачите, но и сите во клубот.

Тренерот Терзиќ не можеше да ги запре солзите и беше видно разочаран.

„Некои работи едноставно не се фер. Навистина ја сакавме титулата, целиот стадион, целиот град сонуваше за трофејот. Работевме напорно за да стигнеме до ваква шанса, имаве голема прилика, но не ја искористивме. Тешко ми е кога ќе ја погледнам празнината во моите играчи, навистина не е фер“, изјави Терзиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…