Дома Трансфер зона Трансферот од 100 милиони на Мудрик ќе биде од помош и за украинската војска

Трансферот од 100 милиони на Мудрик ќе биде од помош и за украинската војска


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Вчера Михаило Мудрик беше промовиран во нов фудбалер на Челзи во трансфер вреден 100 милиони евра, а од овој трансфер корист ќе има и војската на Украина.

Имено, претседателот на Шахтјор објави дека 25 милиони долари од сумата од трансферот ќе бидат испратени како помош на војската во Украина.

Со сумата допоилнително ќе се обезбеди помош за војниците и нивните семејства. Потребите

Инаку, Шахтјор од тие 100 милиони 70 ќе добие веднаш, додека 30 ќе бидат исплатени преку бонуси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…