Дома Трансфер зона Трансферот на Балотели пред реализација: Марио сака да дојде тука да ја оживее кариерата

Трансферот на Балотели пред реализација: Марио сака да дојде тука да ја оживее кариерата

Италијанскиот напаѓач Марио Балотели остана без клуб откако Бреша ја раскина соработката со него.

Најголеми шанси во овој момент да го доведе има бразилскиот Васко Де Гама и овој клуб веќе води преговори. Директорот на Васко Де Гама, Фабио Кордеља изјави дека се уште договор не е постигнат и дека не сака да брза со бомбастични објаи.

„Тој сака да дојде тука, немојте да зборавите дека Васко Де Гама е клубот со најмногу трофеи после Реал Мадрид. Не верувам дека Марио доаѓа тука за да прави некои глупости во Рио, тој сака да ја оживее својата кариера. Се надевам дека на 15 јануари се биде официјализирано“, изјави Кордеља.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на ПСВ

Италијанските гиганти Милан, Јувентус и Интер покажуваат сериозен интерес за ѕвездата на П…