Дома Топ вести Трансферот договорен: Познато кога Ериксен ќе биде промовиран во „крал“

Трансферот договорен: Познато кога Ериксен ќе биде промовиран во „крал“

0

Шпанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Реал Мадрид го договорил трансферот на ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен.

Познатата спортска емисија „Ел Чирингуито“ откри дека данскиот репрезентативец ќе биде претставен како ново засилување на Реал Мадрид само еден ден по финалето во Лигата на шампиони, а денес стигна потврда и од сите еминентни медиуми во Шпанија.

Ериксен влегува во последната година од договорот и одби да ја продолжи соработката со „спарси“ бидејќи сака нов предизвик во кариерата.

Поради тоа Тотенхем мораше да се согласи на негова продажба, а медиумите тврдат дека постигнале комплетен договор со Реал Мадрид.

Имено, „кралевите“ за потписот на Ериксен ќе платат 100 милиони евра, а Данецот ќе потпише 4-годишен договор.

Се очекува само да се одигра финалето во ЛШ, па уште следниот ден Реал ќе ја официјализира новата голема аквизиција.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Меси бара од претседателот на Барселона да го врати Нејмар на Камп Ноу

Нејмар во 2017. година во трансфер вреден 222 милиони евра ја напушти Барселона и премина …