Дома Топ вести ТОЈ е следната трансфер цел на ПСЖ

ТОЈ е следната трансфер цел на ПСЖ

0

Уште едно големо име од европскиот фудбалер се поврзува со трансфер во Пари Сент Жермен!

Француските медиуми пренесуваат дека следното лето главна трансфер цел на ПСЖ, ќе биде играчот за врска на Челзи и француски репрезентативец, Нголо Канте.

Според информациите, спортскиот директор на „светците“ Антеро Енрике веќе ги остварил првите контакти со агентот на Канте. Идејата на ПСЖ е најдобриот француски фудбалер за 2017 година да го замени Тиаго Мота, кој на крајот на сезоната ќе го напушти „Паркот на принцовите“.

Во моментов Канте е незаменлив дел од тимот на Челзи и оваа сезона запиша 19 настапи во Премиер лигата.


Следете го Sportski.mk и на


ПСЖ се обиде да го купи Канте уште додека играше за Лестер, но тогаш Французинот преферираше да остане во Премиер лигата и го избра Челзи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Икарди е прва ѕвезда, но „моторот“ на Интер е Брозовиќ!

Лучијано Спаелти успеа да го подигне тимот на Интер на повисоко ниво, па Икарди и дружинат…