Дома Фудбал Италија Тоти: Се надевам ќе го убедам Дибала да потпише за Рома

Тоти: Се надевам ќе го убедам Дибала да потпише за Рома

Аргентинскиот напаѓач Паоло Дибала не се договори со Јувентус и си заминува од Торино на крајот на оваа сезона.

Интерес за Дибала покажаа повеќе клубови Интер, Борусија Дортмунд, Тотенхем, но и Рома ќе се обидат да ја искористат и да се засилат со одличниот Аргентинец.

Еден од оние кои ќе го убедува Дибала да ја избере Рома е легендата на Рим, Франческо Тоти.

„Ќе видиме дали ќе го доведеме во Рома. Имаме состанок во понеделник и се надевам дека ќе го убедиме да дојде. Ќе одиграме натпревар заедно и ќе му дадам некој совет“, изјави Тоти. , додавајќи:

Ќе се обидам да му објаснам одредени работи. Се надевам дека ќе успеам и дека Рома го има истото мислење како мене“, изјави Тоти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Петок и сабота во Торино се денови резервирани за Ди Марија и Погба

Се поблиску сме до моментот кога Јувентус ќе ги промовира двете големи засилувања во овој …