Дома Трансфер зона Тотенхем ја сака ѕвездата на Брајтон

Тотенхем ја сака ѕвездата на Брајтон


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Тотенхем е силно заинтересиран за ѕвездата на Брајтон, Леандро Тросар и сака да го донесе во зимскиот преоден рок.

Тросар игра фантастично од почетокот на сезоната и го привлече вниманието на многу европски клубови.

28-годишниот Белгиец има договор со Брајтон до крајот на сезоната и на лето ќе биде слободен агент.

Поради тоа Брајтон е спремен да го продаде во јануари, а Тотенхем сака да ја искористи таквата ситуација.

Тросар има 7 гола од почетокот на сезоната, а Конте смета дека идеално ќе се вклопи во неговиот систем на игра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Челзи на лето следи голема распродажба: На трансфер листата седум фудбалери

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англискиот гигант Че…