Дома Фудбал Англија Тотенхем потврди: Крај на сезоната за Хари Кејн!

Тотенхем потврди: Крај на сезоната за Хари Кејн!

Голгетерот на Тотенхем, Хари Кејн ќе ги ги пропушти сите натпревари до крајот на сезоната, бидејќи има оштетување на лигаментите на глуждот на левата нога, потврдија од клубот.

Ова го потврди и менаџерот на Тотенхем, Покетино кој истакна дека за својот играч претстои долг период за заздравување.

„Тоа е многу тажно и му претстои долго опоравување. До крајот на сезоната останаа уште пет недели и нема шанси да се рехабилитира до тогаш. Следната недела ќе оди кај специјалист кога и дефинитивно ќе знаеме колку ќе му треба за целосно опоравување“, изјави Покетино.

Деле Али, пак, излезе од пресметката со Манчестер сити со скршеницата на раката. Клупските лекари соопштија дека ќе направат дополнителна контрола и проценка на состојбата пред да дадат мислење дали би можел да заигра викендов против Хадерсфилд во Премиер-лигата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Сари за Лацио повика играч кој 993 дена не бил во составот на Јувентус

Хрватскиот офанзивец никако не успева да се наметне во Јувентус. Доаѓањето на Марко Пјаца …