Дома Фудбал Англија Тотенхем го претстави првото летно засилување

Тотенхем го претстави првото летно засилување

Екипата на Тотенхем денеска го претстави првото засилување.

Станува збор за играчот Пјер-Емил Хојбјерг кој пристигна од Саутемптон.

Претходно овој фудбалер беше член на Баерн и на уште некои германски клубови, а во Саутемптон пристигна летото 2016. година.

За Светците ова беше последната шанса да го продаде бидејќи следното лето му истекува договорот, а се шпекулира дека Тотенхем за него платиле 15 милиони евра.

Се работи за фудбалер кој игра во средниот ред. Претходната сезона одигра 38 натпревари и запиша една асистенција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Mурињо откри: Головите на Арената пред натпреварот не биле исти!

Вечерва Тотенхем ја победи Шкендија, а после натпреварот Мурињо откри чудна ситуација која…