Дома Топ вести Тотенхем веќе бара замена за Хари Кејн

Тотенхем веќе бара замена за Хари Кејн

Желбата на Хари Кејн да ја промени средината го примора Тотенхем да бара нов врвен напаѓач.

Според „Дејли Мејл“ Тотенхем како евентуална замена за Кејн посочил двајца фудбалери од Манчестер, Габриел Жесус од Сити и Марсијал од Јунајтед.

Вчера сите бритинаски медиуми пренесоа дека Кејн побарал трансфер од раководството, откако Тотенхем и оваа година остана без трофеј.

Тотенхем сигурно нема лесно да го пушти голгетерот и ќе бара најмалку 100 милиони евра. Во Жесус и Марсијал гледаат идеална замена со оглед на фактот дека се млади и имаат искуство во Премиер лигата.

Манчестер Јунајтед и Сити се фаворити за потписот на Кејн, па не е исклучено да дојде до трампа на лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…