Дома Фудбал Торес се извини за инцидентот со Арбелоа🎥

Торес се извини за инцидентот со Арбелоа🎥


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Поранешниот напаѓач на Атлетико Мадрид, а сега треер на младинците, Фернандо Торес се извини за инцидентот кој го имаше со Алваро Арбелоа.

Фернандо Торес влезе во расправија со стратегот на младинците на Реал и притоа кажа дека ќе му ја скине главата.

„Ги видов снимките и не ми се допадна тоа. Не се препознавам во такви ситуации. Признавам дека згрешив, немаше потреба од провокации. Не сакам да пренесам погрешна порака на моите фудбалери, но секогаш ќе ги бранам во сите ситуации“, изјави Торес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Загреб добива ултра модерен стадион 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Гр…