Дома Топ вести Топ 10 трансфери кои можат да се случат денес!

Топ 10 трансфери кои можат да се случат денес!

0

И денес ви ги пренесуваме 10-те најизгледни трансфери според „Football Whispers“, сајт кој користи алгоритми и ги анализира светските медиуми, па донесува свое предвидување за трансферите кои би можеле да се случат денес.

Веќе повеќе од една недела на врвот на листата се наоѓа Леон Горецка, офанзивниот играч на Шалке кој е голема желба на Баерн Минхен. Само прашање на време е кога тој трансфер ќе се реализира.

Потоа следи Лукас Моура кој сигурно ќе го напушти ПСЖ како и Алексис Санчез кој е на чекор од „Олд Трафорд“.

Топ 10 трансфери на денот:
1. Леон Горецка (Шалке -Баерн)
2. Лукас Моура (ПСЖ -Манчестер Јунајтед)
3. Алексис Санчез (Арсенал -Манчестер Јунајтед)
4. Робин ван Перси (Фенербахче – Феенорд)
5. Рафиња (Барселона – Интер)
6. Чарли Мусонда (Челзи -Борунмут)
7. Матео Дебуши (Арсенал – Сент Етјен)
8. Тео Волкот (Арсенал – Евертон)
9. Абдул Рахман Баба (Челзи – Шалке)
10. Хавиер Пасторе (ПСЖ – Севиља)


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Згасна сонот за втора фаза – Македонија поразена од Исланд

Македонската репрезентација одигра лошо второ полувреме и беше поразена од Исланд (22:24),…