Дома Топ вести Топ 10 потенцијални трансфери на денот: Волкот два пати на листата

Топ 10 потенцијални трансфери на денот: Волкот два пати на листата

0
top 10 transferi

Алгоритмот на „Football Whishpres“ повторно ни ги претставува трансферите за кои најмногу се пишува.

Според овој алгоритам Леон Горетцка и понатаму е на пат кон Баерн, Моура е блиску до Манчестер, а Рафиња до Интер.

Имаме и една навистина интересна ситуација, а тоа е дека Тео Волкот се наоѓа два пати на оваа листа. Евертон е прв фаворит за негово доведување, но тука е Саутемптон кој располага со големи финансиски средства по продажбата на Ван Дијк и сега покрај Волкот покажува интерес и за Даниел Стариџ.

ТОП 10 ПОТЕНЦИЈАЛНИ ТРАНСФЕРИ


Следете го Sportski.mk и на


1. Леон Горетцка (Шалке – Баерн)

2.Лукаш Моура (ПСЖ – Манчестер Јунајтед)

3. Робин Ван Перси (Фенербахче – Фејенорд)

4. Рафиња (Барселона – Интер)

5. Тео Волкот (Арсенал – Евертон)

6. Диафра Сако (Вест Хем – Кристал Палас)

7. Алексис Санчез (Арсенал – Манчестер Јунајтед)

8. Даниел Стариџ (Ливерпул – Саутемптон)

9. Абдул Рахман Баба (Челзи – Шалке)

10, Тео Волкот (Арсенал – Саутемптон)

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Икарди е прва ѕвезда, но „моторот“ на Интер е Брозовиќ!

Лучијано Спаелти успеа да го подигне тимот на Интер на повисоко ниво, па Икарди и дружинат…