Дома Фудбал Англија „Топчиите“ ја активираа клаузулата на Обамејанг: По суспензијата Габонецот заминува во Лондон

„Топчиите“ ја активираа клаузулата на Обамејанг: По суспензијата Габонецот заминува во Лондон

Пјер Емерик Обамејанг денес беше суспендиран од тимот на Борусија Дортмунд пред мечот со Волфзбург поради (не) дисциплината.

Покрај дисциплината, „Милионерите“ претходно ги налути и неговото ненајавено заминување во Милано.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Оваа сезона за Обамејанг е одлична, со оглед на тоа дека во Бундеслигата со 21 погодок во 23 натпревари е зад Роберт Левандовски на листата на стрелците.

Но, Габонецот е на пат кон Лондон. Имено, како што јавуваат медиумите, „Топчиите“ вечерва го затвориле договорот со Обамејанг, па така тој ќе премине во редовите на тимот од „Емирати“ за 60 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…