Дома Фудбал Тони Крос донесе одлука за својата иднина

Тони Крос донесе одлука за својата иднина


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Германскиот фудбалер Тони Крос пристигна во Реал Мадрид во 2014 година и изгради легендарен статус во „кралскиот“ клуб.

Германецот има договор до крајот на сезоната, а „кралевите“ сакаат да му го продолжат на уште една година,  но Крос се уште нема ставено потпис.

Причините за тоа не се финансиите, туку планира да стави крај на кариерата, а „кралевите“ прават се за да го убедат да остане.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Крос конечно донел одлука и ќе игра уште една сезона за Реал Мадрид пред да стави крај на кариерата. Се очекува во наредните недели да стави потпис на договорот и официјално да биде потврдено неговото останување на „Сантиаго Бернабеу“ за уште една сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …