Дома Македонски спорт Тодоровски спогодбено го раскина договорот со Осијек

Тодоровски спогодбено го раскина договорот со Осијек

Младиот репрезентатец Тодор Тодоровски повеќе не е член на Осијек.

22 годишниот Тодоровски во Осијек настапуваше од 2019 година, меѓутоа за првиопт тим собра само шест настапи.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Поради малата минутажа Тодортовски и клбуот се договорија за раскинување на договорот кој му важеше до летото 2022 година.

Минатата сезона ја помина како позајмен играч во Шибеник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Македонија напредуваше на европската ФИБА ранг листа

Машката сениорска репрезентација на Македонија е на 58. место на светската рејтинг листа, …