Дома Македонски спорт Мак фудбал Тодоровски: Работнички може да се надигрува со Шкендија!

Тодоровски: Работнички може да се надигрува со Шкендија!

Работнички по ремито без голови против Гостивар утре ќе и гостува на  Шкендија во Тетово.

Играчот за врска Димитар Тодоровски верува дека Работнички има квалитет да освои бодови од ова тешко гостување.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Првенството влезе во забрзан ритам во пресрет на крајот на оваа полусезона. Следно искушение е Шкендија, квалитетен тим кој посебно добро игра на домашен терен во Тетово, но ние покажавме дека можеме да се надигруваме со нив на претходните дуели оваа сезона. Со максимално залагање и сериозен пристап, верувам дека можеме да ја исполниме целта и да освоиме бодови во Тетово“, вели Тодоровски 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија напредуваше на европската ФИБА ранг листа

Машката сениорска репрезентација на Македонија е на 58. место на светската рејтинг листа, …