Дома Македонски спорт Мак фудбал Тодоровски промовиран во Раднички Ниш

Тодоровски промовиран во Раднички Ниш

Откако го напушти Осијек Тодор Тодоровски потпиша за Раднички Ниш.

Тодоровски спогодбено го раскина Осијек, а сега потпиша двегодишен договор со Раднички.

„Мило ми е што доаѓам во клуб како Раднички. Знам каква историја има овој клуб, луѓето ми го презентираа проектот и амбициите за иднината. Не ми беше тешко да ја донесам одлуката. Подготвен сум да помогнам и да бидам во конкуренција за натпреварот со Напредак“, изјави Тодоровски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Влатко Костов е нов тренер на Тиквеш

Откако Тиквеш спогодбено го раскина договорот со Пане Блажевски денес за нов шеф на стручн…