Дома Македонски спорт Мак фудбал Тодоровски промовиран во Раднички Ниш

Тодоровски промовиран во Раднички Ниш

Откако го напушти Осијек Тодор Тодоровски потпиша за Раднички Ниш.

Тодоровски спогодбено го раскина Осијек, а сега потпиша двегодишен договор со Раднички.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Мило ми е што доаѓам во клуб како Раднички. Знам каква историја има овој клуб, луѓето ми го презентираа проектот и амбициите за иднината. Не ми беше тешко да ја донесам одлуката. Подготвен сум да помогнам и да бидам во конкуренција за натпреварот со Напредак“, изјави Тодоровски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шпанија пресилна, прв пораз на нашите ракометарки

Женската ракометна репрезентација загуби убедливо од Шпанија со 31-19 во третиот меч од кв…