Дома Фудбал Останато Тоа е Златан: Постигна гол и му се внесе противничкиот играч во лице (ВИДЕО)

Тоа е Златан: Постигна гол и му се внесе противничкиот играч во лице (ВИДЕО)

0

Фудбалерите на ЛА Галакси го победија Реал Солт Лејк со 2:1, а нов гол постигна Златан Ибрахимовиќ.

Галакси со многу проблеми успеа да дојде нова победа, а херој на овој тим уште еднаш беше искусниот шведски напаѓач.

Ибрахимовиќ голот на одлука го постигна во 78-та минута кога ги постави конечните 2:1, а потоа провоцираше еден противнички играч.

Очигледно дека Ибрахимовиќ имал несогласувања со Онуоха кој го чуваше во тој натпревар, но Швеѓанецот искористи еден негов пропуст и постигна гол.

Потоа му пријде на Онуоха и го провоцираше, а на крајот судијата мораше да се вмеша и да ги смири страстите.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Не се бориме за опстанок, ниту за Европа, туку за Синиша Михајловиќ“

Играчите на Болоња повторно се спремни да се борат за Синиша Михајловиќ. Болоња оваа сезон…