Дома Трансфер зона Тимот од слободни играчи на лето кој вреди 240 милиони евра (ФОТО)

Тимот од слободни играчи на лето кој вреди 240 милиони евра (ФОТО)

Леотото кое следи се најавува дека ќе биде интересен на трансфер пазарот.

Јувентус години наназад знаеше да доведе одлично засилување без да потроши и цент. Бројни тимови започнаа да го следат нивниот метод, но засега некои не се толку успешни. Специјализираниот портал „Трансфермаркт“ состави тим од играчи кои на лето остануваат без договор.

Во меѓувреме секако може да се случи некој од нив да потпише нов договор, но засега ситуацијата изгледа вака.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Бомба“ од Островот: Челзи започна преговори со Донарума

Најскапиот голман на светот, Кепа Аризабалага го загуби местото во првиот тим бидејќи мена…