Дома Фудбал Англија Тимот на Алиоски вечерва во плејоф полуфиналето прими еден од најкомичните голови сезонава (ВИДЕО)

Тимот на Алиоски вечерва во плејоф полуфиналето прими еден од најкомичните голови сезонава (ВИДЕО)

0

Фудбалерите на Лидс во овој момент го играат реванш натпреварот од полуфиналето за влез во Премиер лигата.

Лидс во плејофот за влез во Премиер лигата на гостински терен славеше со 1:0, но познато е дека во Чемпионшип плејофот не важи правилот за гол на гости.

И овој натпревар Лидс го отвори како што треба и во 24-тата минута поведе со 1:0 кога мрежата на гостите ја затресе Далас.

Меѓутоа во самиот финиш на првиот дел Дерби изедначи на 1:1 после неверојатната грешка на одбраната на Лидс гол постигна Мариот кој во игра влезе точно 13 секунди пред да ја погоди мрежата.

На самиот почеток од второт полувреме Дерби стигна и до гол за целосен пресврт.

Ќе потсетиме, Алиоски поради повреда не може да му помогне на својот Лидс во оваа средба.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фотографија од натпреварот помеѓу Звезда и Партизан го обиколи светот (ФОТО)

Фудбалерите на Црвена Звезда и Партизан вчера го одиграа финалето во Купот на Србија. Во и…