Дома Тикет на денот Тикет на денот (сабота, 16.10.2021)

Тикет на денот (сабота, 16.10.2021)

Викендов на „менито“ ни се враќа клупскиот фудбал, а тоа практично значи и зголемување на понудата за кладење. Ова е нашиот супер дабл за денес.

Лестер – Манчестер Јунајтед – ГГ3+ @ 2.05 во Mozzart

Лестер оваа сезона дефинитивно игра непрепознатливо. Тие во последните пет натпревари успеаа да победат само еднаш пред четири кола, а потоа врзаа два порази и две реми, па воопшто не е чудно што се наоѓаат на 13-то место на табелата. Манчестер Јунајтед имаше одличен почеток, но во претходните два натпревари не успеаа да победат и покрај тоа што немаа некои сериозни противници. Како и да е, мотивот на овој натпревар е голем и предлагаме да изиграте ГГ3+ со квота 2.05 во Mozzart.

Клермон – Лил – 2 @ 2.10 во Bet365

Клермон на почетокот запиша две победи, но факт е дека како што изминува времето тие играат се послабо и послабо, па сега се наоѓаат на 15-то место на табелата. Лил после очајниот почеток, во последните три натпревари врза исто толку и победи, па веруваме дека за нив добрата серија е започната и дека сега имаат идеална прилика за да продолжат со тоа темпо. Овде очекуваме гостите да доминираат и предлагаме да изиграте 2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.31

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (среда, 08.12.2021)

Вечерва се гледа крајот на групната фаза од ова издание на ЛШ. Остана уште некоја дилема, …