Дома Тикет на денот Тикет на денот (понеделник, 13.09.2021)

Тикет на денот (понеделник, 13.09.2021)

Денешниот ден не е со некоја спектакуларна победа, но сепак доволно голема, а веќе од утре продолжуваат европските купови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Евертон – Барнли – 1&2+ @ 2.28 во Mozzart

Бенитез го презеде Евертон и засега се им оди според планот. Можеби фановите на овој клуб се уште не се навикнати на новиот тренер, но добрите резултати не изостануваат. Евертон во три кола зеде седум бода и тоа не е учинок за потценување. Барнли од друга страна не започна кој знае како и во три изиграни кола успеаа да земат само еден бод бидејќи ремизираа против Лидс, а беа поразени од Брајтон и Ливерпул. Овде предлагаме 1&2+ со квота 2.28 во Mozzart.

Гранада – Бетис – Х2&0-2 @ 2.24 во Bet365

Четвртото коло на Примера завршува со овој натпревар. Гранада го пречекува тимот на Бетис, а ниту една од овие две екипи нема победа во првите три кола. За Бетис постои оправдување бидејќи во првите две рунди ремизираа со Мајорка и Кадиз, а во третото коло во гости им дојде Реал Мадрид. Гранада од друга страна започна со две реми, поточно бод успеаа да земат од Виљареал и Валенсија. Овде делува дека Бетис знае како да изигра и дека нема да бидат поразени. Предлагаме Х2&0-2 гола со квота 2.24 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.11

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (понеделник, 25.10.2021)

Денес не очекува доста слаба понуда. Сепак ние се потрудивме да направиме избор на неколку…