Дома Тикет на денот Тикет на денот (недела, 17.10.2021)

Тикет на денот (недела, 17.10.2021)

Сега откако ни се врати клупскиот фудбал немаме големи проблеми при изборот на натпревари. За денес ви спремивме супер дабл со одлична квота.

Марсеј – Лориент – 1/1 @ 2.30 во Mozzart

Марсеј делува како да е во криза, а за тоа показател ни се резултатите од последните два натпревари каде што овој тим запиша два порази. Досега имаат освоено 14 бода од осум изиграни натпревари, а нивната цел и оваа година се европските купови. Лориент од друга страна може да кажеме дека е пријатно изненадување во досегашниот тек на сезоната, но прашање е колку можат да издржат со ова темпо. Овде очекуваме Марсеј да доминира и предлагаме 1/1 со квота 2.30 во Mozzart.

Наполи – Торино – 1/1 @ 2.10 во Bet365

Наполи како што стојат работите дефинитивно ќе ги „замеша“ математиките на останатите тимови. Во моментов се наоѓаат на врвот на табелата, а интересно е тоа што нивниот досегашен учинок е 100% позитивен, поточно во седум изиграни кола запишаа седум победи. Торино по старото добро правило е на средината на табелата и нив ги интересира само опстанок и ништо повеќе. Наполи има солиден тим и веруваме во нивна победа. Типуваме 1/1 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.83

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (среда, 08.12.2021)

Вечерва се гледа крајот на групната фаза од ова издание на ЛШ. Остана уште некоја дилема, …