Дома Тикет на денот Тикет на денот (вторник, 07.12.2021)

Тикет на денот (вторник, 07.12.2021)

Пред нас е последното коло од групната фаза на ЛШ. Вечерва завршуваат групите А, Б, Ц и Д, а утре останатите четири. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

ПСЖ – Клуб Бриж – 4+ @ 2.01 во Mozzart

Се е решено во А групата. Како прв во 1/8 финалето патува Манчестер Сити, додека од второто место ќе патуваат Парижаните. Борба се води за третото место и за пролаз во Лига Европа. Лајпциг и Клуб Бриж имаат по четири бода, но Германците имаат подобар меѓусебен скор. Овде на овој натпревар очекуваме дека ПСЖ ќе им се одмазди на Белгијците за реми резултатот од првото коло, но и да се оправда пред своите фанови за ремито во домашното првенство против Ленс. Наш предлог е 4+ со квота 2.01 во Mozzart.

Лајпциг – Манчестер Сити – 4+ @ 2.27 во Bet365

Се што кажавме за претходниот натпревар, важи и за овој поради тоа што се во иста група. Сити успеа да го победи ПСЖ на Етихад и така го обезбеди првото место во групата. Сити и Лајпциг изиграа спектакуларен натпревар во Манчестер каде што домаќините победија со 6-3. Биковите се простија од титулата во Бундеслигата, а тешко и дека ќе стигнат повторно во Лигата на шампиони. Сити е фантастична форма, а Лајпциг не веруваме дека лесно ќе се предаде. Типуваме 4+ со квота 2.27 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.56

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (недела, 23.01.2022)

Уште еден ден полн со натпревари е пред нас, а ние се надеваме дека ќе го направиме вистин…