Дома Македонски спорт Мак ракомет Тие што останаа во Вардар остануваат до крајот на сезоната, а што понатмау никој не знае!

Тие што останаа во Вардар остануваат до крајот на сезоната, а што понатмау никој не знае!

Пред натпреварот со Мотор за медиумите покрај тренерот Алушовски зборуваше и капитенот Стојанче Стоилов

Стоилов потврди дека ситуацијата е тешка, но смета дека тие што до сега останале ќе останат до крајот на сезоната.

„Многу работи има нејасни, никој не знае каква е иднината на клубот. Тие што останаа, мислам дека ќе останат до крај на сезоната. Во ваква ситуација и титулата во Македонија доаѓа во прашање“, изјави Стилов

Меѓутоа и самиот не е сигурен што ќе биде понатаму.

„Тешко е, никој не знае што ќе се случи, можеби ги играме последните натпревари тука. Проблемите се долго време, никој ништо не кажува.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Чупиќ: Без плата се навикнавме, но не и без овој Вардар!

Вардар е во финансиска криза и тоа веќе им е на сите јасно, сепак против Мотор ракометарит…