Дома Фудбал Останато Тиери Анри започнува кариера во Холивуд

Тиери Анри започнува кариера во Холивуд

Легендарниот француски фудбалер, а денешен тренерн а Монтреал Тиери Анри ќе се проба и во Холивуд.

Анри ќе се појави кратко во новата тв-серија „Day 1’s“ која ќе обработува фудбалска тематика. Во оваа серија Анри е дел од и продуцентскиот тим, а режисер е познатиот продуцент и сценарист Метју Вон. За Анри ова ќе биде прв проект пред малите крани.

Во серијата ќе се работи за млад фудбалер и неговите блиски соработници, ќе се опишува патот од ниските лиги до славата и се што носи животот на еден фудбалери. Снимањето на серијата ќе почне во 2021 година сега е во тек кастингот за актерите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Голеада на „Олд Трафорд“: Јунајтед го елиминира Ливерпул🎥

Манчестер Јунајтед и Ливерпул одиграа фантастичен меч со пет гола во ФА Купот, а на крајот…