Дома Фудбал Англија Тиаго Силва става потпис на нов договор

Тиаго Силва става потпис на нов договор


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Тиаго Силва ќе го продолжи договорот на уште една година со Челзи, пренесуваат англиските медиуми.

Бразилецот има договор до крајот на сезоната, но „сините“ му понудија нов договор на 38-годишниот дефанзивец.

Клубот сака да продолжи да го има во тимот поради неговите технички и лидерски способности, иако е во длабока фудбалска зрелост.

Тиаго Силва се уште игра на многу високо ниво и не размислува за пензија, па ја прифатил понудата и наскоро ќе стави потпис на договор до 2024 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…