Дома Останати Тешки обвинувања за легендата: Вујовиќ на играчите им земал по 300 евра

Тешки обвинувања за легендата: Вујовиќ на играчите им земал по 300 евра

Легендарниот ракометен тренер, Веселин Вујовиќ неодамна доби отказ од селекторската позиција во Словенија и тоа на големо изненадување пред почетокот на Европското првенство.

Вујовиќ има своја верзија за причините за отказот, а според него не пресудил испадот кој се случи на мечот на ППД Загреб, кога на млад словенечки ракометар му викаше „Умpи, не сакам да те гледам“.

Медиумите во Словенија сега открива еден невиден скандал поврзан со името на Веселин Вујовиќ. Имено, легендарниот тренер наводно барал пари од своите играчи за да играат покер, а тие што му давале имале повластено место во репрезентацијата.

„Вујовиќ уживаше во покерот, но играше само од забава. Секој кој сакаше да игра со него, мораше да плати 300 евра, а тие што учествуваа во тоа му беа омилени, додека останатите не ги почитуваше“, објавија словенечките медиуми.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

МВП-наградата на Ол-стар мечот ќе се вика Коби Брајант

Првиот човек на НБА лигата, Адам Силвер потврди дека наградата за најкорисниот играч на Ол…