Дома Фудбал Италија Тешки денови за Наинголан: Неговата сопруга со бори со најстрашната болест

Тешки денови за Наинголан: Неговата сопруга со бори со најстрашната болест

Од кога дојде Антонио Конте Раџа Наинголан е отпишан од Интер, а претходно ја напушти и селекцијата на Белгија со која не отпатува на Мундијалот, но тие проблеми се неважни во споредба со она што Наинголан се соочува на приватен план.

Сопругата на Наинголан Клаудиа Лаи со која е во брак осум години објави дека боледува од рак.

Таа оваа лоша вест ја соопшти преку нејзиниот Инстаграм профил.

„Веќе еден месец се будам со надеж дека сето ова е кошмар, но всушност јас живеам во тој кошмар. Се надевав дека овој ден ќе дојде колку што е можно подоцна. Деновите поминаа брзо, како и мојата среќа. Од денес започнувам ново поглавје во животот, а тоа е хемотарапија. Кој би кажал дека Клаудиа ќе стравува да започне нов ден, сега страв е преблаг збор. Што би можела да кажам после дожд од солзи? Време е за борба против овој ѕвер. Благодарна сум на семејството и пријателите кои ми помагаа во изминатиот месец. Среќно на сите кои го проживуваат овој кошмар. Никогаш немојте да ја изгубите својата насмевка“, гласи пораката на Клаудиа.

Раџа и Клаудиа се во брак осум години и маат две ќерки, седумгодишната Ајша и тригодишната Мајли.

Наинголан во последно време имаше неколку понуди од Кина, а сега е јасно зошто морал да ги одбие.

 

View this post on Instagram

 

E’ da 1 mese che mi sveglio la mattina sperando si tratti solo di un incubo.. è da 1 mese che mi sveglio la mattina e realizzo di vivere dentro ad un incubo. Ho sperato che questa giornata arrivasse il più tardi possibile ma non è stato cosi.. le giornate sono volate e con loro anche la mia allegria.. da oggi inizierò un nuovo percorso della mia vita.. la CHEMIOTERAPIA. E chi lo avrebbe mai detto che Claudia per una volta nella vita avrebbe avuto PAURA di iniziare una nuova giornata.. paura è dire poco.. che dire, dopo secchiate di lacrime versate, è ora di andare a combattere questa brutta bestia ?‍♂️? ringrazio con tutto il cuore ❣ la famiglia e gli amici che mi hanno aiutata a vivere al meglio questo mese di relax dandomi tutta la forza e la positività necessaria ad affrontare tutto…ma soprattutto hanno saputo gestire ogni mio malumore (con un alto livello di sopportazione) IN BOCCA AL LUPO ? A ME E A TUTTE LE PERSONE CHE STANNO VIVENDO IL MIO STESSO INCUBO.. ?? #nonperderemaiilsorriso

A post shared by ✨?✨ℂℒᎯUⅅℐᎯ ?????????? ✨?✨ (@claudia_lai_nainggolan) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Озил останува без спонзори: После „Мерцедес“ му раскина и „Адидас“

Германскиот весник „Билд“ пишува дека ѕвездата на Арсенал остана без договор со „Адидас“ в…