Дома Фудбал Останато Терим откри зошто го стипорал трансферот на Алиоски

Терим откри зошто го стипорал трансферот на Алиоски

Тренерот на Галатасарај, Фатих Терим откри зошто пропаднал трансферот на Езѓан Алиоски.

Македонскиот репрезентативец беше пред трансфер во Галатасарај, но на крајот заврши во Ал Ахли.

Тренерот на Галарсарај, Терим во последен момент го стопирал трансферот на Алиоски, а сега откри и зошто.

Алиоски побара 7,5 милиони евра за три години, плус не се работи за класичен лев бек, па секако дека одбив да го ангажираме“, изјави Терим.

Алиоски таа плата ја доби од Ал Ахли, каде за две години ќе заработи 5 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…