Дома Фудбал Англија Тен Хаг: Ако не ме сакаат во Јунајтед, ќе освојувам трофеи на друго место

Тен Хаг: Ако не ме сакаат во Јунајтед, ќе освојувам трофеи на друго место

Манчестер Јунајтед славеше со 2-1 против Манчестер Сити во финалето во ФА-купот и го крена трофејот.

Тренерот Ерик Тен Хаг по мечот се обиде да ги замолчи критичарите и кажа дека неговиот престој во Манчестер не се покажал како неуспех.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


„Два пехари во две сезони и три финалиња, не е лошо. Треба да продолжиме да работиме. Не сум задоволен затоа што знам дека можеме и мораме подобро.

„Ако не сакаат да ме гледаат овде ќе одам на друго место и таму ќе освојувам трофеи. Кога дојдов овде, реков дека тука сум за да изградам тим и да освојувам трофеи, а јас ги правам двете работи истовремено. Ако не ме сакаат тука ќе го правам тоа на друго место“,изјави Тен Хаг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Еве што прави Халанд додека се игра Европското првенство 🎥

Норвешка не се пласираше на Европското првенство, па така Ерлинг Халанд овој период го кор…