Дома Видео Тенисер нокаутираше судија и потсети на Ѓоковиќ 🎥

Тенисер нокаутираше судија и потсети на Ѓоковиќ 🎥

Во последната рунда квалификации за мастерсот во Шангај видовме ситуација каква што не се гледа често на тениските терен.

Австралиецот, Марк Полманс при водство од 1:0 во сетови во тај брејкот од вториот сет против Стефано Наполитано од Италија промаши лесен удар на мрежа. Тоа толку многу го налути што неконтролирано го удри топчето и тоа заврши директно во лицето на судијата.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


За ваквиот потег секако веднаш заработи дисквалификација. Оваа ситуација потсети на моментот на УС Опен од пред неколку години. Тогаш Новак Ѓоковиќ исто така беше диквалификуван откако удри со топче еден од помошните судии, но треба да се напомене дека оваа ситуација во Шангај беше далеку посериозна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хаос на дербито во Бугарија: Официјално лице фрли лопата за снег кон фудбалерите – натпреварот беше продолжен 25 минути!

Вистински хаос се случуваше на дербито во бугарското првенство каде што се сретнаа ЦСКА Со…