Дома Фудбал Останато Тензично е во Хрватска: Кажа дека ќе навива против Динамо и – доби отказ!

Тензично е во Хрватска: Кажа дека ќе навива против Динамо и – доби отказ!

Роберт Јарни доби отказ од селекторската позиција на репрезентацијата до 17 години на Хрватска.

Јарни доби отказ откако Хрватскиот фудбалски сојуз ја потврди автентичноста на изјавата дека во мечот помеѓу Реал Бетис и Динамо во Конференциската лига ќе навива за Бетис, клубот каде што играше од 1995 до 1998.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


„Со едногласна одлука на извршниоит одбор на Хрватскиот фудбалски сојуз Роберт Јарни е разрешен од должноста селектор на У17 репрезентацијата по непримерните изјави во медиумите. Сметаме дека е непримрено и недозволиво човек кој е на чело на една хрватска репрезентација отворено да навива против било кој хрватски клуб во европските натпреварувања“, стои помеѓу другото во соопштението.

Изјавата поради која Јарни беше отпуштен гласеше:

„Па, за кого да навивам? Бетис е мој клуб и во него поминав три прекрасни години, а во Динамо не играв. Не знам кој би можел да ми замери. Јас останав хајдукове во срце“, изјави Јарни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Погба е скршен: Мртов сум, не постојам! 🎥

Славниот Пол Погба ја шокираше јавноста со своето излагање пред ТВ камерите. Францускиот г…