Дома Фудбал Останато Тежок удар за Лацио – Сергеј Милинковиќ Савиќ го пропушта реваншот во Киев?

Тежок удар за Лацио – Сергеј Милинковиќ Савиќ го пропушта реваншот во Киев?

0
savic

Стручниот штаб на Лацио се надева дека ќе биде спремен за реваншот во Киев.

Лацио не оствари предност во првиот натпревар од 1/8 финалето во Лигата на Европа против Динамо Киеви (2:2). Италијанскиот претставник го очекува тешка задача во Украина, посебно што би можеле да бидат ослабени со неиграњето на Сергеј Милинковиќ Савиќ.

Според информациите на италијанските медиуми, Србинот го пропуштил денешниот тренинг поради болки во мускулите. Се смета дека Савиќ ја платил цената на густиот распоред. Тој е подлегнат на терапии и незивесно е дали ќе се најде во тимот кој ќе патува за Киев.

Савиќ е неизвесен, а сигурно натпреварот во Киев ќе го пропушти Црногорецот Адам Марушиќ.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Традицијата важи и за најдобрите: Роналдо пееше пред новите соиграчи (видео)

Кристиано Роналдо мораше да ја испочитува традицијата во својот нов клуб и да отпее песна …