Дома Останати Таткото на Кабиб, му простува се на Мекгрегор и го повикува да учествува на турнир!

Таткото на Кабиб, му простува се на Мекгрегор и го повикува да учествува на турнир!

0
khabib konor

Ирскиот борец Конор Мекгрегор го навредуваше Кабиб Нурмагомедов и неговото семејство, но во Дагестан очигледно се му простуваат.

Кабиб после победата над Конор започна лична пресметка надвор од октагон, поради навредите.

Како што кажа посебно тешко му паднале навредите на верска основа, но и што му го споменувале семејството.

Сепак, покрај тоа што му ја исмејуваше верата, таткото на Кабиб, Абдуламанап одлучи се да му прости на Конор и го повикува во Дагестан во декември да учествува на турнир.


Следете го Sportski.mk и на


Самбо е руски борбени спорт, што во превод значи самоодбрана без оружје.

„Му кажав дека се му простив, важно е да се биде срдечен. Го повикувам нашиот близок пријател Мекгрегор да дојде на турнирот“, порача таткото на Кабиб.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Реал Мадрид се вклучи во трката за „бисерот“ на Рома

Откако Зинедин Зидан се врати на клупата на Реал Мадрид, медиумите пишуваат дека ќе направ…