Дома Македонски спорт Мак ракомет Талески со успешна партија во триумфот на Рајн Некар Левен

Талески со успешна партија во триумфот на Рајн Некар Левен

Германски Рајн Некар Левен одигра фантастичен меч против Лемго против кој славеше со 38:17.

Во дресот на Рајн Некар Левер свое одлично издание вечерва имаше и македонскиот интернационалец, Филип Талески.

Талески на мечот имаше поголема минутажа, па на крајот од мечот зад своето име запиша четири погодоци за само десет минути, исто така заедно и со четирите остварени асистенции.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Конор: Јас сум ГОАТ; Кабиб: Да, ама на Твитер!

Поранешниот двоен шампион на УФЦ, Конор Мекгрегор, реши да се приклучи на темата кој е нај…