Дома Фудбал Тажна вест: Почина навивач на натпревар од Ла Лига

Тажна вест: Почина навивач на натпревар од Ла Лига


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Вчерашниот натпревар помеѓу Кадиз и Валенсија доцнеше десетина минути, а причината била срцев удар на еден од навивачите на трибините.

Докторите кои беа на стадионот му укажуваа помош, но подоцна пристигнаа тажни вести. Валенсија објави дека навивачот кој добил срцев удар за време на натпреварот починал.

По првичната укажана помош на стадионот тој бил префрлен во болница каде што набрзо починал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Кукуреља 70 милиони? Никој повеќе не може да го гледа

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Минатото лето Челзи …