Дома Македонски спорт Мак ракомет Тажна вест: Во Хрватска на 34 години почина поранешен играч на Шкендија

Тажна вест: Во Хрватска на 34 години почина поранешен играч на Шкендија

Taжна вест пренесуваат хрватските медиуми од утрово. На само 34 години починал Иван Челиковиќ кој е поранешен играч на Шкендија.

Причината за смртта засега не е позната и медиумите пренесуваат дека се случила ненадејно. Челиковиќ долги г одини беше во хрватскиот фудбал, додека член на Шкендија беше во сезоната 2017/2018.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Левиот бек ги помина јуниорите на Хајдук, а потоа настапуваше за Солин, Интер Запрешиќ, Шкендија и повторно Интер Запрешиќ, па Локомотива.

Последните денови ги помина како играч на Конављанин работејќи и во академијата на овој тим.

Фото: ФК Шкендија

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ибрахимовиќ го избра новиот тренер на Милан

Милан на лето сигурно ќе прави тренерска смена, а медиумите на Апенините тврдат дека главн…