Дома Фудбал Останато Тадиќ блесна во Турција – постигна гол од половина терен!

Тадиќ блесна во Турција – постигна гол од половина терен!

Во вчерашните натпревари од турското првенство, Фенербахче со 4:2 славеше против Адана Демирспор.

Најмногу внимание по овој натпревар привлече голот на српскиот репрезентативец Душан Тадиќ. Тадиќ мрежата на Адана во 70. минута од натпреварот ја погоди од половина терен.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Забележа Тадиќ дека противничкиот голман е излезен, шутираше брзо и ја погоди мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…