Дома Фудбал Германија Тага во Германија: Почина претседателот на Херта

Тага во Германија: Почина претседателот на Херта

Taжна вест ни пристигнува од Германија каде што почина претседателот на Херта, Кај Бернштајн во 43-тата година од животот.

Бернштајн во Херта извршуваше повеќе функции. Прво беше сопственик на маркетиншка агенција, додека еден период беше и предводник на навивачите.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Местото претседател на Херта го извршуваше од јуни месец 2022 година. На изборите во клубот доби 1.670 гласови од присутните 3.016 членови на клубот и така беше избран пред Франко Штефел.

„Кај Бернштајн неочекувано почина на 44 години. Целиот клуб, неговите соседи и вработените во клубот се длабоко изненадени“, стои во објавата на Херта.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Шок за Хрватска: Далиќ без најдобриот стрелец на ЕП?!

Селекторот на репрезентацијата на Хрватска, Златко Далиќ доби лоша вест пред Европското пр…