Дома Фудбал Останато Сцена која го обиколи Балканот: Гудељ се расплака, Ракитиќ воодушеви со гестот

Сцена која го обиколи Балканот: Гудељ се расплака, Ракитиќ воодушеви со гестот


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Немања Гудељ и Иван Ракитиќ го привлекоа вниманието на прославата на Севиља по освоениот трофеј во Лигата на Европа.

Европскиот трофеј српскиот фудбалер го освои откако доживеа семејна трагедија. Неговата девојка Анастасија го загуби бебето, па секако дека не му беше лесно. Исто така пред нешто повеќе од два месеци неговиот брат Драгиша на натпреварот од шпанската лига се сруши на терен, па докторите му го спасуваа животот.

На прославата Гудељ зборуваше за тешките моменти низ кои помина.

„Ова ми е најтешката година во животот. Го изгубив братот на три минути. Изгубив бебе…“, тогаш Гудељ се расплака.

До него во тие моменти дојде Иван Ракитиќ кој го прегрна да му даде поддршка.

„Во тешките моменти не помина ниту минута, ниту секунда да не ја почувствував вашата поддршка“, одговори Гудељ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…