Дома Останати Кошарка Супер соло продорот на Димитријевиќ втор најдобар потег во Европкупот (ВИДЕО)

Супер соло продорот на Димитријевиќ втор најдобар потег во Европкупот (ВИДЕО)

Maкедонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ кој настапува за Хувентуд во вчерашниот натпрвар против Нантер обезбеди победа за својот тим со еден атрактивен соло продор.

Димитријевиќ ја зема топката и иако млад одигра искусно и успеа да постигне поени за победа на својот тим. Неговиот потег сосема заслужено се најде во топ 10 потези во Европкупот. Пред Димитријевиќ се најде само забивањето на Сем Декер од Локомотив Кубан.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Шек: Имам Ферари, куќа на море, згоден сум…Но моите слободните фрлања се доказ дека никој не е совршен

Шекил Онил без дилеми е еден од најдоминантните центри во НБА лигата на сите времиња. Леге…