Дома Македонски спорт Супер настап на Миовски: Со два гола и асистенција го реши Шатхјор Доњецк!

Супер настап на Миовски: Со два гола и асистенција го реши Шатхјор Доњецк!

Maкедонскиот репрезентативец Бојан Миовски одигра одличен натпревар во дресот на МТК на подготовките во Анталија.

МТК денес забележа убедлива победа против украински Шахтјор со 3:0, а најголеми засилуги за оваа победа на Шахтјор имаше токму Миовски.

Македонскиот напаѓач го отвори резултатот во 11. минута, потоа 24. минута запиша асистенција и на десетина минути пред крајот ги постави конечните 3:0.

Миовски беше стрелец и на првиот подготвителен натпревар кога МТК славеше со 5:1 против Борец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…