Дома Фудбал Останато Суперкупот на Европа ќе се игра со специјална топка дизајнирана од деца

Суперкупот на Европа ќе се игра со специјална топка дизајнирана од деца

Баерн и Севиља на 24 септември ќе го играат натпреварот во Суперкупот на Европа, а овој натпревар ќе се игра со специјално дизајнирана топка.

Мечот од Суперкупот на Европа веројатно ќе биде првиот под покровителство на УЕФА на кој ќе има публик уште од 11 март.

Дополнително посебен ќе го направи и топката која ќе биде специјално дијазнирана.

УЕФА фондацијата избра цртежи на 18 деца со посебни потреби и тие ќе се најдат на топката за овој натпревар.

Од УЕФА најавуваат дека изгледот на топкатаќ е биде откриен пред мечот кој се игра во Будимпешта.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Аматерска грешка на Кепа, Мане не простува🎥

Ливерпул во второто полувреме за само 10 минути го „реши“ Челзи и води со 2:0. Стрелец на …