Дома Фудбал Англија Суперкомпјутерот го прогнозираше шампионот на Англија – ќе се пробие границата од 100 бодови!

Суперкомпјутерот го прогнозираше шампионот на Англија – ќе се пробие границата од 100 бодови!

0

Симулацијата предвидува пробивање на границата од 100 бодови.

Во Премиер лигата станува супер интересно, Ливерпул има мала предност со натпреварот помалку, но „граѓаните“ овој викенд со победата со 6:0 против Челзи покажаа дека се уште се моќни.

Во следниот натпревар Ливерпул му гостува на Манчестер Јунајтед и според многумина овој натпревар може да биде од голема важност и одлучувачка препрека за Ливерпул кој чека на титулата 29 години.

Ако сте навивач на Ливерпул пресметката на суперкомпјутерот ќе ве израдува.

Според резултатите од симулацијата Клоп ќе го разбие проклетството и конечно ќе ја донесе титулата на „Енфилд“.

Оваа симулација предвидува разочарување за навивачите на Манчестер Јунајтед кој бележи одлични резултати под водство на Солскјер. Супер комјутерот пресмета дека Јунајтед нема да се најде во топ 4.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Пред само две ипол години беше ѕвезда во Премиер лигата, а денес оди на проба во Белгија

Саидо Берахињо буквално „пропадна“! Пред две ипол години Стоук на ВБА и плати скоро 14 мил…