Дома Фудбал Англија Суперкомпјутерот пресмета: Шампионот во Премиер лигата ќе го одлучи гол-разликата!

Суперкомпјутерот пресмета: Шампионот во Премиер лигата ќе го одлучи гол-разликата!

Пресметките со суперкомпјутерот посебно во Премиер лигата се веќе добро познати, а според последната трката во Премиер лигата ќе биде неизвесна до последен момент и ќе ја одлучи гол-разликата.

Според суперкомпјутерот „Бетси“ Ливерпул, Манчестер Сити и Арсенал ќе водат битка до самиот крај.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


На крајот би победил Арсенал, но со ист број бодови со Ливерпул, тимот на Артета би бил подобро пласиран поради подобрата гол-разлика. Во гол-разликата Арсенал би постигнал девет гола повеќе од „црвените“.

Манчестер Сити ќе заврши како трети, додека последното место кое води во Лигата на шампионите е резервирано за Астон Вила.

Во понизок ранг од натпреварување ќе се преселат Лутон, Барнли и Шефилд. Сепак, треба да се знае дека истиот суперкомпјутер предвиде титула за Арсенал минатата година, но на крајот сепак Манчестер Сити стана шампион.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…